Beşevler Mah. Acar Sk. No:1 D:5 Nilüfer/Bursa 0539 316 70 72

Yürüme Analizi - Kişiye Özel Tabanlık

SG Podoloji

YÜRÜME ANALİZİ NEDİR?

Yürüme analizi uluslararası tıp dilinde gait analysis olarak adlandırılır. Eklem ve kas fonksiyonları, omurga deformiteleri ve duruş bozuklukları gibi kişinin nörolojik durumu ve tanıya yardımcı olarak kullanılır.

Kişiye özel tabanlık yapımında kullanılması, kişiler için etkili tabanlığın tasarlanmasında oldukça faydalıdır.

  1. Tarama Yapılır

  2. Bilgiler Depolanır

  3. Programa Aktarılır

ORTOPEDİK TABANLIK NEDİR?

Yürüme analizi ve diğer ölçüm yöntemleri sonrasında ayağın yük dağılımını ortaya koyarak kişinin doğru ve anatomik basmasını sağlamak için üretilen tabanlıklardır. Bu tabanlıklar kişinin analiz sonrası verileri özel olarak geliştirilmiş bilgisayar programlarına girilerek özel cihazlarda üretilir. Yani standart ölçülerde hazır temin edilebilen tabanlıklardan farklı olarak hazırlanmış bu tabanlık kişinin problemine yöneliktir. Aynı ayakkabı numarasına sahip olan bir başka kişi tarafından kullanılamaz.

Özel Tabanlık Sahibi Olun

Yürüme analizi kişinin yürümenin bütün fazları boyunca içinde özel sensörler bulunan bir kuvvet platformunda yürütülerek veya gerekli durumlarda koşturularak toplanılan verilerin dijital olarak özel bir yazılım tarafınca hesaplanmasıdır. Bu ayak tabanında meydana gelen basınçların analizi yanında ağırlık merkezinde meydana gelen değişimlerinde tespitini sağlar.

Son teknoloji ile danışanlarımızın ayağı hızlı bir şekilde taranır; Bilgiler programda saklanır. Programımız gerekli verilerle size özel tabanlığınızı hazırlar.

Yürüme analizi ve Kişiye özel tabanlık konusunda  faaliyet gösteren merkezimiz üstün teknoloji yatırımı ve eğitimli uzman sağlık personelleriyle hizmet vermektedir.

Tabanlık Nelere Çözüm Olabilir?

  1. Düz Tabanlık

  2. Topuk Dikeni

  3. Nasır Problemleri

  4. Ayak Ağrıları

  5. Diz Ağrıları

  6. Bel Ağrıları

%100 Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık Üretimi

Doğru ve dengeli basış için hemen ücretsiz randevu oluşturun.


Randevu Al
İletişim